Naše děvčata ve finále okresního kola volejbalu

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
20.11.2009 13:16
Poslední úprava:
 
před 13 lety

Ve čtvrtek 12. listopadu se ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod konalo okresní kolo ve volejbale děvčat ze středních škol.


Turnaje se zúčastnilo šest týmů z okresu Havlíčkův Brod, které byly rozděleny do dvou skupin. Naše děvčata byla nalosována do skupiny A. Byly zde týmy naší školy, OA a HŠ Havlíčkův Brod a Gymnázia Ledeč nad Sázavou. Všechny týmy byly vyrovnané, a proto se všechny zápasy hrály na tři sety. První zápas sehrála děvčata soupeřů OA a HŠ Havlíčkův Brod a Gymnázium Ledeč. Svojí kvalitu potvrdila děvčata z OA a zaslouženě vyhrála 2:1. V dalším zápase už nastoupila naše děvčata proti Ledečskému gymnáziu. Tento souboj byl velmi vyrovnaný a rozhodovala každá chyba. Nakonec jich více udělala naše děvčata a prohrála 2:1. Náladu si děvčata chtěla zlepšit v zápase s OA. A to se jim i povedlo. Jejich zlepšená hra na síti a hlavně lepší podání dělalo našim konkurentkám potíže. Obchodní akademii nakonec náš tým porazil 2:1.Bohužel tím, že zápas skončil 2:1 si naše děvčata zajistila souboj pouze o 3. místo. Do finále postoupila OA a HŠ Havlíčkův Brod a poslední místo ve skupině zbylo na ledečské gymnázium. Teď jen lehce nahlédneme do druhé skupiny.


Ve skupině B byly týmy Gymnázia Havlíčkův Brod, Gymnázia Chotěboř a SPŠS Havlíčkův Brod. Favoritem této skupiny byly obhájkyně loňského titulu z Gymnázia Havlíčkův Brod. Ty vyhrály oba svoje zápasy 2:0 a lehce postoupily do finále. Boj o druhé místo ve skupině vyhrála děvčata ze SPŠS Havlíčkův Brod. To znamenalo, že finále si zahrály týmy Gymnázia Havlíčkův Brod a OA a HŠ Havlíčkův Brod. O třetí místo si zahrály SPŠS Havlíčkův Brod a reprezentantky naší školy. Páté místo získalo Gymnázium Ledeč nad Sázavou, protože Gymnázium Chotěboř boj vzdalo.


./images/volejbal_brod.jpg

Markéta Výborná smečuje

Zápas o třetí místo mezi stavební školou a našimi děvčaty byl vyrovnaný. Oba týmy dělaly chyby. V koncovkách setů však měla lepší nervy děvčata ze Světlé, vyhrála 2:0 a získala tedy třetí místo. Finále mělo vysokou úroveň. V obou týmech byly volejbalistky Havlíčkova Brodu z týmu juniorek či kadetek. Nakonec všechno rozhodl větší počet chyb na straně OA a HŠ. Gymnázium Havlíčkův Brod tolik chyb nedělalo, a proto vyhrálo finále 2:0. Tím pádem si zajistilo postup do krajského kola.


Náš tým po celou dobu turnaje nastupoval v sestavě : Markéta Výborná, Martina Petrovičová, Martina Zlatová IV.G, Kateřina Satrapová, Tereza Kyselová, Michaela Poláková III.G a Žaneta Tržilová III.S


Michaela Poláková, III. G

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace