Tornáda opět ve Světlé

Přednáška RNDr. Martina Setváka CSc.

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
27.03.2014 07:07
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ne, není třeba se bát při čtení titulku této reportáže. Žádné skutečné tornádo naším městem ani areálem školy neprošlo. Realita je následující. V rámci jedné z klíčových aktivit projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost k nám zavítal další ze špičkových odborníků, RNDr. Martin Setvák CSc., který pro nás připravil zajímavou přednášku na téma Tornáda a další extrémní počasové jevy.

Předáška se odehrávala ve dvou blocích. V prvním ranním byla připravena prezentace pro žáky naší školy. Dozvěděli jsme se řadu poučných informací o problematice větru, mimotropických cyklón, konvektivních bouřích a samozřejmě již zmiňovaných tornádech. Pomyslným vrcholem byla samozřejmně událost z května 2001, kdy se jedno z „českých“ tornád objevilo právě v našem regionu. S jeho dokumentací jsme byli doprodrobna seznámeni.

Další blok v jednodušší formě byl určen žákům partnerských základních škol projektu. Jsme rádi, že si Martin Setvák našel ve svém nabitém programu čas a přijel za námi, aby se podělil o své bohaté skušenosti v této oblasti.

V dubnu 2014 nás v rámci tohoto projektu čekají 2 odborné exkurze a tak se mají žáci zajisté na co těšit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace