Exkurze na pobočku ČHMÚ Brno

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
07.04.2014 10:18
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve středu 2. dubna vyrazil ze Světlé nad Sázavou autobus plný žáků naší školy spolu s žáky partnerských základních škol projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost na první z plánovaných exkurzí.

Cílem byla pobočka ČHMÚ Brno, kde jsme se měli dozvědět řadu cenných informací zejména z oblasti meteorologické měřící techniky a jejího využití v praxi v agrometeorologii a agroklimatologii.

Po příjezdu nás přivítal ředitel pobočky RNDr. Ing. Jaroslav Rožnovský, CSc., který nám v krátkosti představil práci a zaměření brněnského ČHMÚ. Postupně dostali prostor jeho kolegové a kolegyně s nimiž jsme si prošli základy meteorologické měřící techniky, předpovědi a prognózy počasí s ohledem na agrometeorologii, problematiku měření znečisťujících látek v ovzduší. Po teoretickém bloky jsme se s využitím techniky seznámili také prakticky při exkurzi v prostoru vlastní stanice.

Příjemné jarní počasí zážitky z všech účastníků bezesporu umocnilo a tak se již všichni těší na další exkurzi na pobočku Praha Libuš, kde si 23. 4. přiblížíme využití meteorologických radiolokátorů a družic.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace