Neviditelná výstava

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
11.04.2014 13:18
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve středu 9. 4. 2014 třídy I.E. a I.E, doplněné několika žáky oboru ošetřovatel a doprovázené svými třídními učitelkami, navštívily jednu velmi neobvyklou výstavu, a to „neviditelnou“.

Koná se na Novoměstské radnici v Praze2 aje určena pro všechny zvídavé, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je, když zhasnou všechna světla a pro orientaci a přežití nemůžeme vůbec použít zrak. Ostatní smysly se pak stanou vnímavějšími, ale chvíli to trvá.

Výstava má dvě části. V té první, „viditelné“, jsme si prohlédli nejrůznější pomůcky pro zrakově postižené a některé jejich výrobky a mohli jsme vyzkoušet, jaké je to chodit s bílou holí, složit poslepu jednoduchou skládačku, napsat si text na Pichtově psacím stroji nebo podle šablony vytlačit slova v Braillově písmě, nakreslit se zakrytýma očima jednoduchý obrázek apod.

Ve 2. části výstavy jsme procházeli místnostmi, kde panovala úplná tma, a museli jsme se řídit pouze hmatem a instrukcemi průvodce. Byli jsme opravdu rádi, že jsme po hodině čiročiré tmy vyšli do osvětleného prostoru a zase viděli, na rozdíl od mnohých tamějších zaměstnanců, svět.

Když jsme zdraví, moc si zraku nevážíme a neuvědomujeme si, jaké to je, žít bez něho. Proto jsou takovéto „výstavy“ opravdu potřebné.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace