Jak to chodí na Domově mládeže

Agenda:
 
Domov mládeže
Publikováno:
 
16.04.2014 04:15
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Žáci přijíždějí do domova mládeže v neděli od 18 do 22 hodin.

Na snídani chodí žáci od 5.15 do 7.15, zároveň jim je vydávána i svačina.

Vychovatelé z ranní směny budí standardně v 6.30, je ale možno požádat o jiný (dřívější) čas.

Po celý školní rok jsou pro jednotlivé pokoje (ubytované žáky) vypsány týdenní služby na úklid kolem domova mládeže.

Teoretická výuka začíná v 7.45, odborný výcvik je většinou od 6 hodin.

V 8 hodin se domov mládeže zamyká a ubytovaným je přístup umožněn až od 11.30.

Během dopoledních hodin vychovatelé bodují úklid pokojů. Boduje se známkami 1 – 5. Pokud je pokoj ohodnocen 4 a 5, mají ubytovaní žáci z daného pokoje zákaz celodenních vycházek, 3 znamená, že nesmí na večerní vycházky. Udělení 1 a 2 je důkazem, že je pokoj bez větších problémů – čistý, uklizený, postele ustlané.

Oběd se vydává od 11.15 do 14.30, žáci si volí ze dvou nabízených jídel (mimo pátku, kdy se vaří pouze jedno jídlo).

V odpoledních hodinách mohou ubytovaní žáci využívat mnoho nabízených kroužků (vypsaných školou i domovem mládeže), např. kroužky výtvarně zaměřené pod jednotlivými ateliéry, jazykové, sportovní (aerobic, zumba, fotbal, florbal, volejbal, posilovna), vaření a pečení, psaní všemi deseti, ruční práce.

--

Dále se pořádají jednorázové volnočasové akce (výlety, procházky, soutěže apod.). Všechny vypsané kroužky a většina pořádaných akcí je pro ubytované studenty zcela zdarma.

Pro všechny ubytované žáky je na každém patře k dispozici kuchyňka a klubovna, nesmíme zapomenout ani na sociální zařízení.

Výdej večeří bývá od 17.30 do 18 hodin.

Od pondělí až do středy dodržujeme v podvečer (od 18 do 19 hodin) dobu studijního klidu, aby se všichni mohli v klidu připravit na výuku a zpracovat si zadané úkoly.

Poté můžou ubytovaní chodit na vycházky. Ti, kteří chodí do prvního ročníku, mají povoleny vycházky do 20.45, neplnoletí žáci 2. a 3. ročníku do 21.30 a plnoletí žáci 2., 3. a 4. ročníku do 22 hodin. Poté se domov mládeže zamyká.

Večerní vycházky musí žáci hlásit ve vychovatelně. V případě, že se vrátí z vycházek pozdě, je jim udělen zákaz večerní vycházky pro další den.

Čtvrtek bývá ve znamení generálního úklidu. Po večeři kontrolujeme úklid pokojů. Jelikož je v pátek odjezdový den, musí být vyneseny odpadkové koše a pokoje musí být perfektně uklizeny.

V pátek opouští žáci domov mládeže do 14 hodin. Poté se domov uzamyká až do další neděle do 18 hod.

V případě porušení domovního řádu uděluje skupinový vychovatel napomenutí vychovatele, v případě opakovaných přestupků podmínečné vyloučení z domova mládeže. Dále následuje samotné vyloučení žáka z DM.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace