Muzikoterapie

Agendy:
 
Sociální a zdravotní , Gymnázium
Publikováno:
 
06.05.2014 08:43
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Stalo se již tradicí, že každoročně navštěvuje naši školu paní Svatava Drlíčková se svým programem muzikoterapie. Proto v jednu dubnovou středu přišli žáci 1. až 3. ročníku oboru sociální činnost a 2. a 3. ročníku gymnázia vybaveni dekami, spacáky a polštářky. Paní Drlíčková nejprve žákům představila některé netradiční hudební nástroje, které s sebou tentokrát přivezla. Druhou polovinu programu tvořila muzikoterapeutická relaxace, na kterou jsme se všichni velmi těšili. Zavrtáni do dek a spacáků jsme se nechali unášet příjemnou sugestivní hudbou a společně s ní jsme navštívili např. Slovensko, Afriku, Austrálii, na chvilku jsme pocítili teplo mořského pobřeží a za zvuku bubnů se ocitli uprostřed indiánského kmene. Paní Drlíčková doprovázela někdy hru na nástroje i svým nádherným zpěvem.

Cílem muzikoterapeutické relaxace je navodit uvolnění, odreagování, načerpání nových sil a předcházení stresu – cíle bylo dosaženo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace