Za poznáním do Židovského muzea

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
23.05.2014 10:42
Poslední úprava:
 
před 8 lety

V rámci rozšíření kulturně-historického povědomí našich žáků vyrazila III. G ve čtvrtek 22. května 2014 na exkurzi do Židovského muzea v Praze v doprovodu PhDr. Jany Myslivcové a svého třídního.

V přednáškovém sále muzea byla pro žáky nejprve připravena poutavá prezentace židovských zvyků, obyčejů a kultury, v níž se seznámili i s každodenním životem židovské rodiny.

Součástí akce byla také komentovaná prohlídka vybraných památek. Jako první jsme navštívili nejstarší památku pražského Židovského Města – Staronovou synagogu. Poté následoval přesun do Pinkasovy synagogy. Její prostor je věnována památce obětí holocaustu z řad českých a moravských Židů, jejichž jména připomínají nápisy na zdech hlavní lodi synagogy a přilehlých prostor. Působivá je také expozice dětských kreseb vzniklých v Terezíně. Posledním místem byl starý židovský hřbitov. Zde jsme zhlédli řadu náhrobků, včetně místa, kde odpočívá rabi Löw.

Myslím, že takto koncipovaná akce vhodně přispěla k rozšíření povědomí o tradicích, kultuře a historii židovského obyvatelstva, což je pro moderního středoškoláka důležité.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace