Veď je dál, cesto života...

Slavnostní vyřazení úspěšných maturantů

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
04.06.2014 11:13
Poslední úprava:
 
před 10 lety

V pondělí 2. 6. 2014 proběhlo ve velké zasedací místnosti světelské AKADEMIE slavnostní vyřazení úspěšných maturantů tříd IV.G, IV.E, IV.S a II.P.

Už kolem deváté hodiny dopolední se v přilehlé chodbě začali rojit první rozechvělí či naopak rozesmátí maturanti, aby se trochu připravili na svůj nadcházející, již neznámkovaný výstup. Hlavní moderátorka a organizátorka Eva Bernadová musela projevit opravdu hodně trpělivosti, než všem dohromady a některým nesoustředěným i jednotlivě vysvětlila, odkud budou přicházet, kde budou stát, kam se budou přemisťovat…

Pak si maturanti šli na chvíli oddechnout a do prostoru sálu se začali trousit rodiče, sourozenci, přátelé i sponzoři letošních úspěšných absolventů. Přesně v deset hodin se dostavil i čestný host, Mgr. Jan Tourek, starosta města Světlá nad Sázavou, v doprovodu ředitele školy Ing. Jindřicha Vodičky.

Pak za zvuků hudby vešli i oslavenci – zvládli to krásně podle nacvičeného scénáře. Po úvodních verších a písni jim nejprve pan starosta a pak ředitel školy popřáli k jejich prvnímu velkého životnímu úspěchu na poli sebevzdělávání. Následovalo převzetí maturitních vysvědčení z rukou starosty města, skleněných soviček – symbolů moudrosti – z rukou ředitele, blahopřání od jednotlivých třídních učitelů a závěrečné podpisy do nezbytných protokolů o maturitní zkoušce. To už sálem blikaly fotoaparáty přítomných a v mnoha očích se objevovaly slzy dojetí a štěstí.

Celý ceremoniál ukončila studentská hymna GAUDEAMUS IGITUR zpívaná (stejně jako písně předchozí) malým školním sborem. Moderování průběhu maturit zvládla skvěle dvojice gymnazistů Lenka Vlášková z I. ročníku a Michal Svoboda z II. ročníku.

V neformální závěrečné části se pak maturanti po třídách společně vyfotografovali, předali květiny svým třídním i řediteli školy a v doprovodu svých blízkých se postupně vytráceli.

Poděkování za hezký i zdařilý průběh celé akce si zaslouží Eva Bernadová a její hudebně-recitačně-moderátorské těleso i naše administrátorky Helena Kotěrová a Marie Medová. Všem jmenovaných za sebe i ostatní třídní děkuji.

A co vzkázat maturantům? Inu, berušky a broučkové, ať se vám hezky letí životem – bez karambolů a nečekaných pádů…

Fotogalerie

http://lepo.rajce.idnes.cz/14_06_02_-_predavani_maturitnich_vysvedceni_G_S_E_P/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace