Sportovně-turistický kurz Lipnice nad Sázavou 2014

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
10.06.2014 10:01
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Je pondělí 26. května a studenty 3. ročníků nečeká týden plný studia, ale začíná jim sportovně-turistický kurz v blízké Lipnici nad Sázavou. V tvářích všech studentů je vidět očekávání nových zážitků.

Všichni se scházíme v pondělí ráno před školou, necháváme si naložit zavazadla do nachystaného automobilu a cyklisté pomalu vyjíždí na blízké místo pobytu. „Pěšáci“ samozřejmě nezůstávají pozadu a vyráží též vstříc cílové destinaci. Po příchodu/příjezdu na internát v Lipnici se všichni ubytováváme a zabydlujeme. Ještě před obědem nás čeká krátká pěší túra. Prohlížíme si blízké lipnické lomy. Neopomeneme samozřejmě detailně prozkoumat Bretschneiderovo ucho (to je součástí Národního památníku odposlechu), dále pak Ústa pravdy a Zlaté oči. Odpolední program se nese opět v duchu túry – tentokrát nás čeká cesta do Lipnice nad Sázavou. Večerní program je zajištěn společenskými hrami na pokojích nebo odpočinkem.

Další dny se nesou de facto v témže duchu. Vždy po snídani a poté i obědě vyrážíme na zajímavá místa v okolí. Navštívili jsme Kejžlici, Wolkerův památník, okolí Lipnice nad Sázavou, dále jsme nezapomněli navštívit hrad Lipnice nad Sázavou, ve kterém nás čekal pan kastelán s velmi zajímavým výkladem. Kromě pěších túr a cyklistických výletů nás celým týdnem provázela celotýdenní sportovní hra, kterou jsme si všichni, včetně pedagogů, velmi užili.

Celý týden se nám moc líbil a jsme rádi, že jsme mohli na chvíli „vypadnout“ z víru velkoměsta a potěšit se se svými spolužáky a učiteli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace