Školní výlet I.V

Praha, Tim Burton a Palladium

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
11.06.2014 11:45
Poslední úprava:
 
před 10 lety

V úterý 10. června 2014 vyrazila na svůj školní výlet třída I. V. Protože šlo o jejich akci, byl i celý program v jejich režii. Jediný žák třídy však byl nepřítomný, takže šlo plně o dámskou jízdu. Pedagogický dozor totiž zajistily Bohdana Bencová, třídní učitelka, a Lenka Zadinová.

Cílem akce byla Praha, body programu byly jen dva: výstava a nákupy, hlavním úkolem pak bylo přežít vražedné horko. Ráno to ještě šlo, na světelském nádraží v osm hodin bylo celkem příjemně a také cesta do hlavního města proběhla poklidně. Měly jsme hodinovou rezervu, proto jsme zvolily pěší přesun z Hlavního nádraží na Staroměstské náměstí, kde probíhá velice úspěšná výstava z díla Tima Burtona. Autora a jeho dílo zde představovat nebudu, to na školním webu velmi fundovaně udělal nedávno jeden z našich výtvarníků Marek Škubal – viz Tim Burton a jeho svět

Nás se v jedenáct hodin ujala kurátorka a průvodkyně, aby nás zasvěceně výstavou provedla. Její znalosti byly rozsáhlé a tempo její řeči až neuvěřitelné – kam se na ni hrabou i takové Italky. Většina studentek si výstavu vychutnala, byl na nich vidět zájem o kresby, loutky, ukázky filmů a všechny další nečetné artefakty.

Po necelých dvou hodinách jsme výstavu opustily; malá skupinka pak vyrazila směrem k Václavskému náměstí – dívky chtěly projít Neoluxor a pokochat se novými knihami. Větší houf zamířil do nákupního centra Palladium, které v mnoha podlažích nabízí množství obchodů, kaváren, ale hlavně klimatizovaný prostor. To bylo velmi příjemné, o to horší byl pak náraz odpoledního vedra. Návrat na nádraží jsme přestály relativně dobře. Nejděsivější byla na závěr zpáteční cesta vlakem. I večerní slunce mělo ještě svou sílu, vlak byl rozpálený, klimatizace žádná, tak jsme se celou cestu domů koupaly ve vlastním potu. Výstup ve Světlé byl pak skutečným vysvobozením.

Přesto lze říci, že jsme si všechny dovezly skvělé a neopakovatelné zážitky – i ty dobré, i ty nepříjemné.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace