Návštěva observatoře Milešovka

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
20.06.2014 11:13
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve středu 18. 6. byla realizována v rámci projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost poslední exkurze letošního školního roku. Cílem byla meteorologická observatoř Milešovka provozovaná Ústavem fyziky atmosféry.

Autobus naplněný žáky naší školy i žáky čtyř partnerských základních škol vyrazil o půl osmé ráno směr České středohoří. Přesně v deset hodin jsme zahájily výstup na nejvyšší bod Českého středohoří – 837m vysokou Milešovku, na jejímž vrcholu se observatoř nachází. Vzhledem ke skutečnosti, že výprava byla ve výborné fyzické kondici jsme na vrchol dorazili za cca 50 minut. V observatoři nás čekala přednáška o její historii, měření, klimatických poměrech místa, používané technice, službě pozorovatelů na Milešovce, způsobu jejich práce, získávání dat a jejich odesílání. Při výstupu na ochoz jsme se též seznámili s okolím a ujasnili si, co na které světové straně leží za významné body – kopce, města, elektrárny, doly apod. Na závěr jsme pořídili skupinové foto s nezbytnými vlajkami pro řádné splnění povinné publicity projektu a nezbývalo, než za stále velmi příznivého počasí seběhnout pod kopec k čekajícímu autobusu.

Tato exkurze umožnila všem zúčastněným poznat jednu z profesionálních observatoří a zároveň nesmírně krásný a romantický kout naší vlasti.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace