Hefaiston 2014

Každoroční setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýn

Agendy:
 
Umělecké a řemeslné , Výtvarné
Publikováno:
 
01.10.2014 12:58
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Školní rok začíná tradičně pro většinu žáků a studentů v celé republice v prvním zářijovém pondělí. Jsou ale výjimky a k nim patří skupina studentů naší Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou. Vybraní jedinci z oborů výtvarného a uměleckořemeslného zpracování kovů, kteří dobře zvládají své náročné řemeslo, se již tradičně o posledním prázdninovém víkendu zúčastnili mezinárodního setkání uměleckých kovářů.

Toto setkání nazvané HEFAISTON již dávno překonalo regionální či tuzemský rozsah. Dějištěm barvité podívané je každoročně hrad Helfštýn, který nabízí velkolepou kulisu. Návštěvníci mohou mít pocit, že se ocitli v dávných dobách, a mohou zároveň obdivovat dovednost jednotlivých mistrů i jejich učedníků. Před jejich očima vznikají v ohnivé výhni kované zvonky, tepané klíče, podkovy pro štěstí i řada dalších krásných výrobků.

Letos se konal již 33. ročník tohoto setkání, na které přijelo 512 mistrů černého cechu z osmnácti zemí světa. Nechyběli kováři z Japonska, Palestiny, Ameriky a Kanady. Zájem veřejnosti o Hefaiston byl obrovský. Během víkendu prošlo branami hradu přes deset tisíc návštěvníků.

Naši studenti opět ukázali, že dokážou ve světové konkurenci zaujmout a jejich díla se těšila velkému zájmu. O jejich šikovnosti svědčí i fakt, že po sobotní demonstraci jejich umu byli organizátory požádáni o předvádění práce ještě v neděli. Všem jim tedy patří poděkování za reprezentaci školy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace