Na výstavě ve světelské galerii

Práce akademického sochaře Milana Váchy

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
04.10.2014 20:21
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Ve světelské GALERII NA PŮDĚ proběhla ve středu 1. října 2014 od 16.00 hodin vernisáž prací Milana Váchy, akademického sochaře. Hned dalšího dne si výstavu přišli prohlédnout žáci výtvarných maturitních oborů třídy II. V.

Mohli obdivovat širokou škálu prací od drobných grafických novoročenek nebo skic přes modely až po realizovaná díla či – u velkých prací – fotografií těchto děl. Autor se zabývá tvorbou sochařskou, kresbou, rekonstrukcí a restaurováním sochařských uměleckých památek a tvorbou jejich kopií, věnoval se také grafice, pracuje s kamenem i kovem. Mezi pracemi najdeme portréty, sochy, kašny, práce inspirované biblickými obrazy a motivy, stejně tak i motivem rodiny.

Přítomné studentky si všimly, že častým motivem je vajíčko, které je zaujalo, oceňovaly také práce s názvem Česká krajina, sochu Jana Husa na Krakovci (na výstavě pouze na fotografii, ale s dokumentací toho, jak byla tvořena a následně na své současné místo i stěhována). S laskavým souhlasem vystavujícího autora se návštěvníci pak mohli v galerii i vyfotografovat.

Foto: Zuzana Součková II.V

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace