Nováčci se zabydleli

Gymnaziální září třídy I.G

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
04.10.2014 21:09
Poslední úprava:
 
před 10 lety

K 1. 9. 2014 se poprvé sešla ve své kmenové učebně třída I.G. I oni – stejně jako jejich o rok starší spolužáci – využili nových zaměření, takže vedle větve všeobecné je ve třídě i větev jazyková a pedagogická. V prvním ročníku probíhá většina výuky společně, dělí se jen několik málo hodin, větší diferenciace učiva podle ŠVP začne až v dalších ročnících.

Skupina dívek a pouze jediný student zastupující kluky se první den okukovali, ale poměrně rychle si vytvořili dobrou partu. Už v prvním týdnu dali vyučujícím společný distribuční seznam, aby s nimi mohli komunikovat pomocí mailů. Začali si také zútulňovat třídu, k oficiálním vývěskám přidali plakáty se svými favority, řeší, jak využít další volné plochy zdí i skleněné výplně skříní.

Nezapomínají ani na studijní povinností. Všichni už si podepsali smlouvy o pronájmu školních notebooků a vyzvedli si je v kabinetě informatiky.Za­jímají se o jazyky – povinně se učí angličtinu a ruštinu, ale vyžádali si také kroužek francouzštiny, kam chodí téměř polovina třídy, další z nich navštěvují i základy latiny pro gymnazisty. Začali také diskutovat o možnosti vydávat si časopis.

Zúčastnili se s dalšími třídami akademie přednášky spisovatelky Martiny Bittnerové o velkých spisovatelkách 19. století Boženě Němcové, Sofii Podlipské a Elišce Krásnohorské, na vlastní žádost pak ještě vyrazili do světelského zámku na besedu se spisovatelem Josefem Formánkem.

Využívají i dalších nabídek školy – v prosinci si někteří zajedou do Vídně na velkou výstavu Joana Miró, v květnu příštího roku pojedou na jednodenní poznávací exkurzi do polského města Osvětim. Mnohé akce jsou připravené speciálně pro ně, ale o tom až v dalším příspěvku ze života třídy.

Foto: Barbora Dubnová, I.G

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace