Kroužek "Meteorologická měření a pozorování" ve školním roce 2014/2015

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
13.10.2014 15:17
Poslední úprava:
 
před 10 lety

S novým školním rokem se opětovně rozbíhá přírodovědný kroužek „Meteorologická měření a pozorování.“ Jeho lektoři – Mgr. Eva Bernadová a pomocná ruka Mgr. Michal Šimek mají opět pro všechny zájemce o tuto atraktivní vědní disciplínu připraven zajímavý program.

Na co vše je možné se těšit? Kromě vlastních měření na školní meteorologické stanici a pravidelných setkání s teoretickým i praktickým obsahem, který přiblíží základní zákonitosti této disciplíny, nás čeká několik odborných exkurzí. Společně vyrazíme na návštěvu observatoře v nedalekých Košeticích, prohlédneme si pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu v Brně a Praze – Libuši a vyrazíme také na nejvyšší bod Českého středohoří – Milešovku. Tam nás čeká návštěva observatoře provozované Ústavem fyziky atmosféry i nezapomenutelný pohled do okolí.

Také k nám přijedou přednášet špičkoví odborníci. Z Brna dorazí z Geografického ústavu Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity prof. RNDr. Pavel Prošek, CSc., který nám poutavým způsobem přiblíží problematiku výzkumu Antarktidy. S tornády a dalšími extrémními počasovými jevy podrobně seznámí všechny zájemce RNDr. Martin Setvák, CSc.

Z výše uvedeného je vidět, že plánovaný program je opravdu bohatý. Vše je možné díky finanční podpoře získané v rámci projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost, který je realizován v síti středních škol Kraje Vysočina.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace