Plán Expedice Banát 2015

Stříbrná expedice účastníků programu DofE

Agenda:
 
DofE
Publikováno:
 
13.10.2014 15:23
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Po šesti letech od předchozí výpravy v roce 2009 plánujeme opět expedici do čarokrásné krajiny Banátu, oblasti v Rumunsku osídlené českou menšinou. Naše cesta bude probíhat jako stříbrná expedice účastníků programu DofE Award Czech Republic a je plánována na přelom května a června 2015.

Plán je jednoduchý – prozkoumat místní poměry v několika vybraných českých vesničkách, putovat úžasnou krajinou, kde se políčka střídají s lučními porosty a lesy, vidět necitlivý zásah do krajiny v podobě řady rozměrných větrných elektráren a samozřejmě hovořit s místními usedlíky, abychom poznali jejich běžný život a svébytnou kulturu. Spát budeme ve vlastních stanech, ti odvážnější i pod širákem.

Celou akci má na starosti dvojice expedičních vedoucích Michal Šimek & Michal Hošek, dopravu slíbil podpořit ředitel školy Ing. Jindřich Vodička financováním dvou expedičních dodávek. Zájemci o stříbrnou expedici se již pomalu začínají scházet, aby společně plánovali jednotlivé detaily této dobrodružné výpravy.

O tom, co máme v plánu, budeme postupně ve formě článků na webovém portálu informovat a následně po skončení expedice se podělíme i o naše zážitky formou fotogalerie.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace