Na návštěvě v Městské knihovně Světlá nad Sázavou

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
16.10.2014 14:30
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Spolupráce naší školy s místní knihovnou má už dlouhou tradici a mnoho vyučujících využívá možnosti účastnit se s žáky zajímavých besed a jiných vzdělávacích akcí. V říjnu každého roku pak v rámci TÝDNE KNIHOVEN probíhá setkání žáků prvních ročníků s pracovnicemi knihovny.

Letos to byla paní Eva Kodýmová, která nás přišla pozvat a dojednala v předstihu termín pro každou třídu. Ve středu 15. 10. došla řada i na naše gymnazisty. Několik studentek bylo již dříve registrováno v dětském oddělení, pro většinu však šlo o první návštěvu.

Paní Kodýmová nás přivítala, seznámila nás s obsahem fondu a způsobem řazení, vysvětlila a prakticky ukázala, jak využívat on-line katalog, a poté všechny vyzvala, ať si sami prohlédnou nabídku knih. Nikdo neváhal a začalo listování a prohlížení. Studenti si pak vyplnili přihlášky a využili tak možnosti roční návštěvy knihovny bez povinnosti zaplatit čtenářský poplatek. Většina si také hned odnesla vybrané tituly.

V příštích měsících a letech tak studenti budou moci vyhledávat a půjčovat si tituly pro volný čas i povinnou maturitní četbu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace