Lidské tělo názorně

Studenti navštívili výstavu Bodies Revealed

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
21.10.2014 13:09
Poslední úprava:
 
před 10 lety

V úterý 14. 10. 2014 se třídy II.E a III.E se svými třídními učitelkami Lacinovou a Pavlíkovou vydaly autobusem do Brna na výstavu Bodies Revealed.

Zájem o akci byl velký, zúčastnili se všichni žáci obou tříd, až na pár nemocných výjimek. Nikdo si nechtěl nechat ujít pohled na lidská těla upravená takovým způsobem, že v daném stavu vydrží alespoň 100 let. Výstavou nás provázeli brněnští medici, a proto jsme nejen dostali fundovaný výklad, ale mohli jsme se na cokoliv zeptat a na vše jsme dostali zajímavou odpověď. Vystavená těla (pocházející z Číny), jejich části, jednotlivé orgány i řezy tělem jsou opravdu dobrým studijním materiálem, a to i pro laiky. Komenský by byl určitě spokojen.

Jediným záporem výstavy je nedostatečně fungující klimatizace, vedro a vydýchaný vzduch v prvních sálech, na což doplatilo nevolností několik studentů. Ujali se jich však medici, a tak vše dobře dopadlo. Všichni se v pořádku a spokojeni vrátili před pátou hodinou domů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace