Dvakrát totéž nemusí být totéž

aneb znovu ve světelské knihovně

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
22.10.2014 11:21
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Staré přísloví nás poučuje o tom, že když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Mohla jsem se o tom přesvědčit v pondělí 20. 9. 2014, když jsem se vydala na besedu do světelské knihovny tentokrát s třídou I.SV, tedy s našimi výtvarníky a řemeslníky.

Na rozdíl od týdne předchozího, kdy jsem na stejnou akci vzala gymnazisty, byla tahle patra trochu hlasitější a trochu méně pozorná při úvodním výkladu paní Evy Kodýmové. Když ale došlo na práci s on-line katalogem, nikdo se neostýchal, naopak se mnoho zájemců tlačilo, aby si mohli sami zkusit hledání.

Co bylo potěšující, to je zjištění, že i tihle studenti čtou a kniha pro ně není jen předmětem k podložení skříně. Po skončení úvodní instruktáže se rozptýlili mezi regály, zkoumali nabídku a také si sdělovali zážitky z četby svých oblíbených knih. Navzájem si radili, co stojí za přečtení. Stranou jejich zájmu nezůstaly ani časopisy, které má knihovna k dispozici pro své čtenáře.

Mnozí odcházeli s knihou, někteří si jich nesli i více. Nakonec i nejvlažnější z nich vyplnili přihlášky, protože se jim líbilo, že na první rok jim knihovna odpustí čtenářský poplatek. Uvidíme, kolik z nich se bude pravidelně vracet.

Před návratem do školy jsme ještě aspoň na krátkou chvilku zavítali do galerie, kde probíhá výstava grafik a soch Milana Váchy, akademického sochaře. Hodina vyhrazená na dopolední akci tak uběhla rychle a velmi příjemně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace