Exkurze žáků výtvarných oborů do Prahy dne 3. 11. 2014

Výstava „Stanislav Libenský Award 2014” a "Prague Design Week"

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
14.11.2014 14:31
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Pod vedením výtvarníků MgA. Aleše Jírovce a MgA. Veroniky Černé se žáci výtvarných oborů z naší školy účastnili exkurze za uměním a designem do Prahy.

Nejdříve navštívili výstavu „Stanislav Libenský Award 2014”. Jedná se o sklářskou mezinárodní soutěž mladých umělců. Cílem soutěže je pomoci rozvíjet sklářské umění a porovnávat různé způsoby práce. Žáci viděli nové a koncepční přístupy v práci se sklem a seznámili se s různými technikami zpracování. Nejvíce je oslnily tavené skleněné plastiky. Výstava probíhala v nádherných prostorách Tančícího domu. Na závěr jako bonus mohli naši žáci z vyhlídky shlédnout dolů a pokochat se pohledem na panorama Prahy.

Druhou zastávkou na cestě hlavním městem byla přehlídka českého a zahraničního designu pod názvem Prague Design Week. První ročník se uskutečnil v historickém domě U Minuty na Staroměstském náměstí. Měl odlišný koncept, než jaký z českého prostředí zatím u podobných akcí známe. Představil především kreativitu a tvůrčí proces designu. Viděli jsme v malých pokojích kolem 60 instalací od různých vystavovatelů, jako jsou Devoto, Design Fabrika či Jan Falta.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace