Výstava lidských těl

Poznávací zájezd třídy I.E

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
18.11.2014 15:36
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Ani třída I.E si nechtěla nechat ujít ojedinělou výstavu Bodies Revealed v Brně, která zve návštěvníky na objevitelskou cestu po lidském těle. Pro veliký zájem škol i veřejnosti byl volný termín až v listopadu.

I tak jsme se dne 5. 11. 2014 probudili do krásného slunečného dne a vyrazili vlakem do brněnské metropole. Už během cesty vládly mezi žáky obavy, jak zvládnou pohled na lidská těla v jiné podobě, než jsou zvyklí běžně vidět každý den. A obavy se u některých naplnily. Ne každý se vyrovnal s tím, že vystavované exponáty jsou ze skutečných lidských bytostí. Velikým přínosem výstavy byla naše průvodkyně, studentka 4. ročníku medicíny. Její výklad nás nenásilně vtáhl do složitých systémů a s nimi spojených orgánů lidského těla. Ve tvářích žáků byl vidět údiv, ale trošku i strach, a to nejen u exponátu plic silných kuřáků.

Doufejme, že na základě vědomostí i dojmů získaných z této výstavy ubude v naší třídě těch, kteří si dosud nevážili svého zdraví, a že všichni změní své chování ku prospěchu svého těla.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace