IV.E na veletrhu Gaudeamus v Brně

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
26.11.2014 19:56
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Vzhledem k tomu, že se dny našeho studia na škole krátí a je potřeba řešit budoucnost, jsme my, žáci třídy IV.E, dne 4. 11. 2014, vyrazili na výlet do Brna. Jeli jsme se podívat na veletrh vysokých škol a jiných pomaturitních studií známý jako GAUDEAMUS.

Do Brna jsme cestovali vlakem ze Světlé nad Sázavou. Dojeli jsme do Brna na hlavní nádraží, kde jsme si každý sám – za pomoci pana učitele Hoška – koupili jízdenku na ,,šalinu", se kterou jsme pokračovali na Výstaviště, kde se akce konala. Koupili jsme si vstupenky, prošli jsme celým areálem až k určeným budovám G1 a G2, kde se veletrh konal. Vyfotili jsme se na stránky školy (viz níže) a pak jsme se rozešli po menších skupinkách na veletrh.

Zjistili jsme, že své studijní obory nabízejí dokonce i školy ze zahraničí, ty nás ale moc nezajímaly. Dá se říct, že tam byla většina vysokých škol z celé České republiky, ať už státní nebo soukromé.

Nás zajímaly obory především sociálně zaměřené, popřípadě humanitní či pedagogické obory. Prezentující z různých škol byli ochotní nám říci více informací k námi zvolenému oboru, navíc nás upozornili, jaká je šance se na školu dostat či jaká jsou kritéria pro přijímací řízení, jestli budeme muset dělat zkoušky přijímací či talentové nebo jinou formu přijímacího pohovoru, zda je nutná praxe apod. Po dvou hodinách a s hlavami nabitými informacemi jsme opouštěli areál se spoustou brožurek či jiných materiálů o vysokých školách. No, máme nad čím přemýšlet.
Žáci IV.E

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace