Sportovně-turistický kurz - den první

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
17.05.2010 14:41
Poslední úprava:
 
před 14 lety

V pondělí 17. května se vypravili studenti III. G spolu se svými kolegy z III. V a III. S na pětidenní sportovně-turistický kurz na Lipnici nad Sázavou. 

Krátce po osmé hodině ranni se jedna parta vypravila ze Světlé nad Sázavou na Lipnici pěšky, druhá vyrazila na kolech. V dopoledních hodinách proběhlo ubytování účastníků kurzu v KSS Lipnice nad Sázavou. Před obědem ještě všichni stihli pěší výlet k žulové plastice Zlatý voči Radka Dvořáka, umístěné v jenom z opuštěných lomů.

Počasí, byť chladné a větrné bylo na vzdory předpovědi docela přijatelné. Přikládáme pár fotografií z dopoledne../images/odjezd.jpg
Cyklisté se chystají vyrazit od školy, pěší je budou následovat


./images/peskynakole.jpg
Symbióza pěších a cyklistů

./images/pesky.jpg

Pěšky hlubokými lesy kolem Lipnice n. S.

Odpoledne pěšáci vyrazili na obhlídku Brettschneiderova ucha a Úst pravdy. Po pořízení nezbytných fotek do alba výprava pokračovala navštívit hrob spisovatele Jaroslava Haška a symbolicky obhlédnou hrad.

Cyklisté se mezitím vydali poznávat okolí Lipnice, rybník Pelhřimák a památník Jiřího Wolkera. Podvečer byl věnován realizaci části sedmiboje – hrál se nohejbal a petanque.

A na závěr ještě výběr odpoledních fotografií:./images/ucho.jpg
U Brettschnei­derova ucha

./images/hrob.jpg
Návštěva hrobu spisovatele Jaroslava Haška

./images/nohejbal.jpg
Nohejbalové klání

./images/petanque.jpg
Porada při petanque

A to je pro dnešek vše. Na viděnou v reportáži z úterního programu. Na úplný závěr ještě obrázek z naší polní webové redakce:


./images/redakce.jpg
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace