Prof. Pavel Prošek nám přiblížil polární kraje

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
28.11.2014 13:30
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve středu 26. 11. 2014 naše škola přivítala vzácnou návštěvu. Z Geografického ústavu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně k nám dorazil Prof. RNDr. Pavel Prošek CSc., aby v rámci projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost pohovořil o problematice polárních oblastí.

Pro posluchače byly připraveny 2 bloky pojmenované Meteorologická měření a pozorování v polárních oblastech – Antarktida a Arktida, vliv klimatu polárních oblastí na člověka.

První blok byl věnován žákům střední školy a přednášející jej zaměřil tak, aby žákům prvních ročníků přiblížil tuto atraktivní problematiku v patřičném rozsahu a hloubce. Vyprávění zkušeného polárníka bylo natolik sugestivní, že si všichni dokázali představit drsné podmínky, v nichž se polární badatelé pohybují.

Druhý blok určený základním školám byl pojat jednodušší a populárnější formou, aby zaujal i neposedné děti. Z jejich reakcí a bouřlivé diskuze bylo vidět, že se to povedlo. Všichni žáci partnerských základních škol odcházeli z auly obohacení o nové zážitky a s jasnější představou, jak to v polárních krajích vypadá.

Realizací takovýchto aktivit se bezezbytku naplňuje základní myšlenka projektu – tedy popularizace přírodovědných o­borů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace