Vánoční zvonečky pro děti ze základní školičky

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
18.12.2014 19:55
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Snad se již nestalo frází, že Vánoce jsou dobou lásky, klidu a míru. Snad ještě, alespoň někteří, chápeme pravý význam těchto slov. Možná dospělí mohou za léta komerční masáže chápat určité slogany, které jsou spojeny s vánočními a novoročními svátky, jako nevyhnutelné klišé. Toto vše se ale stále netýká malých a větší dětí – v našem pojetí tedy žáků středních a základních škol.

Na Vánoce a oslavy Nového roku se opravdu upřímně těší, na slavnostní atmosféru, na dárky, které dostanou od svých rodičů, blízkých a kamarádů. Ale těší se i na to, že budou moci někoho obdarovat a udělat o něco šťastnějšího. Z tohoto důvodu využívají ve škole kroužky a čas vyšetřený během praktické výuky, aby si vlastnoručně vyrobili nejrůznější předměty, které si pak za cenu materiálu mohou odkoupit. Jinak tomu není ani na keramické dílně naší Uměleckoprůmyslové akademie.

Část studentů z prvního ročníku oboru bytový architekt tedy přijala prosbu od jejich vyučující předmětu praktická cvičení a zároveň jejich třídní učitelky Mgr. Aleny Ratajové, aby jí pomohli s výrobou keramických dárků pro děti ze 3. třídy ZŠ Hálkova v Humpolci. Tato nenápadná akce má pro všechny zúčastněné několik významů, středoškoláci se procvičí ve výrobě malosériové keramiky, naučí se dodělat práci až do absolutního konce. Žáčci ZŠ mají radost z drobných dárečků. Učitelka jim pak může názorně demonstrovat, jakým směrem by se mohla ubírat jejich budoucí studia. Pro samotnou střední školu to má význam v získávání nových zanícených žáků, přestože je těmto dětem teprve něco okolo 9 let.

Keramické zdobené zvonečky se nakonec podařilo dokončit včas. Vznikaly odléváním do sádrové formy, glazovaly se bílou lesklou glazurou s dekorací vtavným obtiskem. Na konec se do zvonku vlepilo jeho srdce, zabalil se do celofánového sáčku, ozdobil mašličkou. A pak mohly s logem školy a přáním krásných Vánoc putovat za žáčky na základní školu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace