Stříbrné vánoční dny

Exkurze žáků I.E a I.P do Prahy

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
18.12.2014 20:06
Poslední úprava:
 
před 9 lety

S nadšením uvítali žáci tříd I.E oboru sociální činnost a I.P oboru podnikání možnost zúčastnit se 6. ročníku veletrhu dárků, dekorací a spotřebního zboží STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY konaného ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA Letňany. Dne 11. 12. 2014 vyrazili se svými třídními učitelkami nasát předvánoční atmosféru a získat inspiraci pro vlastní tvorbu na nadcházející svátky.

Originalita, design, kvalitní materiály a ruční výroba…. To jsou charakteristiky produktů nezávislé módy, šperků a designu, které si žáci mohli nejen prohlédnout, ale i pořídit přímo u jejich výrobců.

Velký zájem vzbudila mezi žáky přehlídka dekorativních a užitkových předmětů ze skla a keramiky a dalších materiálů Český jarmark, prezentovaný malými poctivými výrobci. Umělecký zážitek si mohli žáci odnést i z výstavní expozice známého mistra Martina Patřičného, který vytvořil objekty z různobarevných dřev, rozličně povrchově upravených, a také dřevěné reliéfy s úsměvným náhledem na život. Žáci si mohli v připravených dílnách vyzkoušet svoji šikovnost a kreativitu a samostatně malovat ozdoby a balonky, vyzkoušet si tvorbu z květin a další ruční práce. Ozdobou veletrhu byly krásné vánoční tabule připravené studenty čtyř pražských středních gastronomických škol podle jejich fantazie a krajových zvyklostí. Nabídka byla opravdu bohatá. Svoje zboží prvotřídní kvality nabídli i vystavovatelé z Afghanistánu a Blízkého východu.

Trošku unavení, ale stále dychtiví po dalších zážitcích jsme se v odpoledních hodinách přesunuli z Letňan na krásně vyzdobené Staroměstské náměstí a obdivovali nejen vánoční strom, ale zejména historické dominanty. Vánočně naladěni jsme se v pozdních odpoledních hodinách vrátili zpátky domů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace