Mikulášská nadílka v mateřských školách

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
20.12.2014 18:23
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Už se stalo tradicí, že studentky a studenti oborů sociální činnost a ošetřovatel, pod vedením svých učitelek, připraví pro světelské předškoláky v mateřských školách mikulášskou nadílku.

Jakmile paní učitelka Lacinová, která kontakt s předškolními zařízeními zajišťuje, zavelí, začne se s přípravami. Vždy je nutné vytvořit pro každé dítě dáreček. Letos jsme vyráběli více než 200 čertích hlav z papíru. Zapojilo se hodně studentů, dokonce i z jiných oborů (2.G a 3.SV). Všem děkujeme.

Vznikli nádherní čerti – veselí, smutní, hroziví, legrační, viditelně hloupí nebo popletení, ale i krásné čertice a malá „čerťátka“. Pár čertích hlav by sice spíše vyhrálo soutěž o nejstrašidelnější dýňovou hlavu, ale chybička se vloudí vždycky.

V pátek 5. 12. se dvě pracovní „mikulášské čety“ převlékly za Mikuláše, čerty a anděly (z 3.E V. Votoupalová, Z. Kafková, T. Dočkalová a K. Bezstarostová, z 1.A V. Vybíral, z 2.E K. Čížková, K. Kluchová a E. Merunková). Pak naplnily košíky překvapeními a vyrazily do terénu. Cestou se jedna skupinka stavila u pana ředitele, protože jistota je jistota…

Pak už žáci – čerti chvátali za dětmi. Ty byly velmi nedočkavé, ale zároveň i hodně nejisté, protože za ten rok přece jenom nebyly vždy hodné a paní učitelky měly knihy hříchů docela zaplněné. Ukáply i nějaké slzičky, ale básničky a písničky, které děti moc pěkně uměly, a dárečky vše spravily.

Příprava této akce není sice jednoduchá, ale rozzářené dětské oči za to určitě stojí. Je také moc příjemné udělat někomu radost – to se snad podařilo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace