Vánoční Praha

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
22.12.2014 12:19
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Dne 16. 12. 2014 se zúčastnila třída 3. SV exkurze do vánoční Prahy. Je pravdou, že k docílení pravé vánoční atmosféry chyběly ojíněné stromy a stavby, ale ani to nás neodradilo se do „matičky měst“ podívat a naladit se na správnou předvánoční vlnu.

Do Prahy jsme přijeli v dopoledních hodinách a rovnou jsme zamířili na Václavském náměstí, kde jsme obdivovali vánoční výzdobu a nasávali adventní atmosféru. Poté jsme se přesunuli na náměstí Staroměstské, kde jsme obdivovali historické dominanty, samozřejmě také vánoční strom a vánoční trhy. Během procházení se po stáncích s vánočními předměty nás to „táhlo“ ke středu Staroměstského náměstí, kde právě vystupovala skupina Bohemian bards, která svou hudbou inspirovanou muzikou ze 13. až 15. století potěšila ucho i ducha všech. Tato skupina nás zaujala i svými hudebními nástroji, které jsme do té doby zatím neviděli.

Po chvíli strávené na vánočních trzích a před Staroměstským orlojem, neboť jsme měli to štěstí být před ním právě v celou hodinu, jsme se Pařížskou ulicí přesunuli do Letenských sadů, ve kterých stojí, na místě bývalého Stalinova památníku, obrovské kyvadlo metronomu – Stroj času sochaře Vratislava Nováka. Odsud je krásný výhled na celou Prahu, a proto jsme mohli obdivovat krásy Starého Města pražského, Pražský hrad a další významné pražské památky. Po příjemné procházce po parku na Letné jsme se přesunuli zpět na vánoční trhy, kde mnoho žáků nakoupilo posledních pár drobností pod stromeček.

Plni zážitků a dojmů jsme vyrazili zpět domů. Již se velmi těšíme, že v příštím roce opět Prahu navštívíme a budeme se moci i nadále kochat jejími krásami, neboť jsme ještě zdaleka neviděli vše.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace