Tradiční předvánoční výlet do Prahy

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
07.01.2015 15:37
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Dne 16. 12. 2014 jsme i my – žáci II. E – odjeli nasát vánoční atmosféru do našeho hlavního města. Po příjezdu do Prahy jsme se připojili ke třídě paní učitelky Roháčkové, se kterou jsme společně došli na Václavské náměstí. Zde jsme začali naplno vstřebávat vánoční atmosféru, jelikož všude voněly čerstvě upečené trdelníky a horké nápoje, kterým jsme neodolali a ochutnali je. V mrazivém počasí nám přišly opravdu k chuti. Po občerstvení se jsme pokračovali ulicí Na Můstku, dále ulicí Melantrichovou až na Staroměstské náměstí.

Zde nás ohromný vánoční strom a k němu přiléhající betlém pohltil naplno a již jsme nebyli schopni myslet na nic jiného než na blížící se Vánoce. Vánoční atmosféru doplnila ještě skupina Bohemia Bards, která nás velmi zaujala historickými nástroji i svým netradičním pojetím známých písní.

Samozřejmě nejen trhy byly náplní naší exkurze. Prohlédli jsme si Staroměstské náměstí, kterému dominuje Staroměstský orloj, dále jsme se zastavili u domu U Kamenného zvonu, poté jsme obdivovali obchody lemující Pařížskou ulici, kterou jsme procházeli, když jsme mířili k další pražské dominantě v Letenských sadech, tedy k obrovskému kyvadlu metronomu – Stroji času sochaře Vratislava Nováka. Odsud jsme se pokochali výhledem na celou Prahu. Po příjemné procházce jsme se vrátili zpět na vánoční trhy, kde jsme měli ještě pár chvil rozchod, který jsme využili k zakoupení posledních drobností pod stromeček.

Po těchto krásně strávených chvílích jsme se vydali plni dojmů zpět na nádraží, odkud jsme vyrazili k domovu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace