Generálka na přijímací zkoušky proběhla úspěšně

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
30.01.2015 11:52
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Světelská Uměleckoprůmyslová akademie je přihlášena v letošním roce k pilotnímu ověřování centrálně zadávaných testů pro přijímací řízení, které proběhne v dubnu letošního roku. Nabídli jsme proto žákům základních škol možnost vyzkoušet si na ilustračních testech, jak by zvládli jednotlivé typy úloh.

Nabídku jsme zveřejnili s předstihem na školním webu a studijní referentka Helena Kotěrová poslala e-mailové pozvánky na základní školy ve Světlé i v okolí.

Ve středu 28. ledna v odpoledních hodinách se začali scházet první zájemci, mnozí doprovázení i rodiči a mladšími sourozenci. Na jejich výrazech byla znát nejistota. V aule školy je všechny uvítal Michal Šimek, seznámil je s organizací a pak už si je Eva Bernadová a Jiří Mráček, naši vyučující matematiky, rozdělili do skupin a odvedli do tříd. Po hodině usilovného snažení byly testy vyplněny a adepti o středoškolské studium si mohli vydechnout. Vyučující jim poté sdělili správná řešení, počet získaných bodů i tabulku pro převod bodů na známku. Rodičům, kteří projevili zájem, se mezitím věnovala Helena Kotěrová a provedla je areálem školy.

O den později, ve čtvrtek 29. ledna, si podobným způsobem zájemci vyzkoušeli i český jazyk pod dohledem Terezy Roháčkové a Lenky Zadinové.

Ne všichni, kteří na zkoušku přišli, byli se svými výkony spokojeni. Přiznávali, že s některými úkoly měli problémy. Proto naše škola následně nabídne i přípravné kurzy z obou předmětů. Termíny a program jednotlivých schůzek budou zveřejňovány na webových stránkách školy.

Pracovníkům školy, kteří zajistili přípravu i průběh akce, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace