Chystáme další mobility pro žáky sociálních oborů

Odborná praxe v zahraniční

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
11.02.2015 13:44
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Po ukončení předchozího úspěšného projektu Odborná praxe žáků oboru Sociální péče realizovaného ještě v rámci programu Leonardo da Vinci ve spolupráci s partnerskou institucí BAFu Heyne v Lipsku jsme se rozhodli navázat projektem novým.

Tentokrát se vše realizuje nově v rámci programu Erasmus+, konkrétně v rámci projektů mobilit osob – žáků v odborném vzdělávání a přípravě.

Pověření pracovníci školy (projektový tým) Ing. Zdenka Šmídová a Mgr. Michal Šimek prošli v lednu 2015 základním programovým školením, kde získali potřebné informace ke zpracování nové žádosti, jejíž uzávěrka je stanovena na 4. 3. 2015.

Partnerská instituce pro nás zůstává stále stejná – tedy Bildungszentrum für Gesundheitsberufe Leipzig, (BzGL) GmbH, Berufsfachschule für Altenpflege v Lipsku. Projekt se tentokrát nazývá „Zvýšení kvality vzdělávání žáků oboru Sociální činnost prostřednictvím odborné stáže v zahraničí“. Programová a pracovní náplň po předchozích výtečných zkušenostech zůstává nezměněná a jednotlivé mobility skupin žáků jsou plánovány na školní roky 2015/2016 a 2016/2017 – vždy v květnu.

Projektový tým spolu s jazykovou lektorkou Mgr. Bohdanou Bencovou navštívil v úterý 10. 2. Lipsko a při jednání s pracovníky BAFu Heyne byly předběžně stanoveny podrobnosti jednotlivých mobilit a provedeny patřičné registrace na Účastnickém portálu Evropské komise.

V současné době probíhá administrace projektové žádosti, která bude po předložení v průběhu jarních měsíců vyhodnocena a následně bude škola informována o výsledcích hodnocení. Věříme, že po úspěšném schválení závěrečné zprávy předchozího projektu bude i tento následující posouzen kladně a nám se tak podaří získat finanční prostředky, které umožní vycestovat žákům školy na odbornou praxi do zahraničí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace