Válka s mnohozvířetem pokračuje

aneb Jak třídíme odpad v naší škole

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
11.03.2015 20:59
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Snaha o třídění odpadu a sběr druhotných surovin na naší škole má za sebou dalších pár měsíců. Během nich se z některých třídních kolektivů stali odborníci, kteří třídí naprosto bezvadně, jiné třídy přistupují k dané věci poněkud vlažněji.

„Krabicový odpadní systém“ je sice plně funkční, ale ne příliš estetický, a tak se vedení školy rozhodlo odměnit nejpečlivěji třídící třídy, které si zároveň ve třídách udržují pořádek, sadou košů pro třídění odpadu. Aby byli vítězové vybráni spravedlivě, rozběhla se na škole soutěž. Během dvou měsíců proběhly tři kontroly třídění odpadu a čistoty ve třídách. Na základě získaných bodů byla sestavena výsledková listina a třídy, které se umístily na prvních šesti místech, se mohly těšit na nové kousky do svého třídního mobiliáře.

Úhlednou sadu čtyř košů s vyjímatelnými vnitřními nádobami od firmy Mevatec v ceně více jak dvou tisíc korun tak získaly všechny čtyři gymnaziální třídy, třída I. P a III. SV.

Doufejme, že jim sady dlouho vydrží k plné spokojenosti. Ostatní kolektivy zatím musí vystačit s papírovými bednami a trénovat zase na příští etapu „košové soutěže“, aby si i ony mohly vylepšit třídní interiér.

Třídění odpadů se však neomezuje jen na plasty, papír, hliník, plastová víčka a sklo. Díky vstupu školy do školního recyklačního programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět pořádaného pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy mají žáci i pracovníci školy možnost odevzdávat do speciálních nádob v prostorách školní budovy i vysloužilé baterie, tonery a drobná elektrozařízení.


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace