Martin Setvák představil bouřlivé počasí

Přednáška v rámci projektu Přírodní a technické obory - výzva pro budoucnost

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
19.03.2015 10:13
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V rámci projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost se ve středu 18. března 2015 uskutečnila poslední z plánovaných přednášek. Lektorem byl RNDr. Martin Setvák, CSc. z pobočky ČHMÚ Praha Libuš. Téma vyprávění bylo vskutku zajímavé a lehce adrenalinové – tornáda a extrémní počasové jevy.

V úvodu svého vystoupení Martin Setvák představil příčiny nejrůznějších bouřlivých projevů počasí. Posluchači se postupně seznámili s tropickými cyklonami, hurikány, vichřicemi, konvektivními bouřemi a tornády. Zcela aktuální záležitostí byla potom solární bouře ze 17. na 18. 3. tohoto roku doplněná unikátními fotografiemi polární záře pozorovatelné i z území Českém republiky.

S Martinem Setvákem se žáci v rámci projektu nesetkali naposled – 6. května je pro zájemce připravena exkurze na pobočku ČHMÚ Praha Libuš, kde se seznámí s družicovou a radarovou meteorologií a zhlédnou vypuštění meteorologické son­dy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace