Matematické hrátky s Klokanem

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
30.03.2015 10:06
Poslední úprava:
 
před 9 lety

S vrcholícím březnem zavítala i do naší školy mezinárodní matematická soutěž Klokan. Soutěž, která vznikla v roce 1980 v Austrálii a letos v ní soutěžili již žáci ze třiceti zemí světa, je tradiční akcí i pro naše gymnaziální studenty.

V pátek 20. 3. 2015 během 75 minut řešili 24 netradičních úloh stejně jako jejich kolegové v okolních státech.

V mladší kategorii Junior, do které patří žáci I. a II. ročníku, zcela dominovali studenti II.G. Třetí místo obsadil Jirka Pešek s 45 body, o čtyři body úspěšnější byla Monika Cihlářová a nejvyšší příčku ziskem 55 bodů získala Veronika Nováková.

Ve druhé kategorii Student soutěžili žáci III. a IV. ročníku. Zde byly výkony obou tříd vyrovnanější. Na stupně nejvyšší sice vystoupali tři studenti maturitní třídy, ale s jen o bod nižším „nástřelem“ jim dýchala na záda studentka III.G Veronika Kubátová. Třetí místo si vysoutěžila Kristýna Jůzlová, o 7 bodů ji porazil Ondra Šoupal a všem z výše stupně pro vítěze se svými 56 body pokynul Standa Čech.

Děkuji kolegům za dohled nad regulérností soutěže, gratuluji vítězům, přeji nehynoucí slávu poraženým a těším se na příští ročník, který „doskáče“ v březnu roku 2016.


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace