Uměleckoprůmyslová akademie – škola bez drog

Preventivní protidrogová akce

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
15.04.2015 10:26
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Drogy dnes patří k vysoce rizikovým faktorům v životě dospívajících a střední školy bývají místem výskytu drog i jejich mladistvých konzumentů.

Vedení naší školy si také kladlo otázku, zda se takoví jedinci nenajdou mezi našimi žáky. To byl důvod, proč ředitel školy Ing. Jindřich Vodička oslovil zástupce Policie ČR, konkrétně oddělení v Havlíčkově Brodě, s prosbou o preventivní kontrolu. K realizace akce došlo v pondělí dne 13. 3. 2015.

Policejní hlídka z Havlíčkova Brodu doprovázená vlčákem z Jihlavy a jeho psovodem dorazila během dopoledne a pes, vlastně psí dáma se dala do práce. Abychom nepochybovali o schopnostech psího hledače, ukryli policisté několik vzorků drog v různých obalech a pes nezklamal – všechny cvičné dávky bezpečně odhalil.

Pak prošli třídy, internát, vybrané dílny a nechali psa hledat. Žádné drogy ve škole neobjevil. To je jistě výsledek velmi uspokojivý, přesto se budou podobné prohlídky opakovat i v budoucnu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace