MŮŽEŠ PODNIKAT

Odborná přednáška pro vybrané studenty

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
24.04.2015 08:52
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Dne 20. 4. 2015 se žáci tříd V0Š, 3. ročníku Gymnázia a žáci oboru Podnikání a 4. ročníku oboru Sociální činnost zúčastnili semináře Iniciativy MŮŽEŠ PODNIKAT. Tato Iniciativa přivádí na střední a vysoké školy zajímavé osobnosti z podnikatelského prostředí.

Cílem 90 minutového semináře bylo nejen inspirovat žáky autenticky vyprávěným příběhem úspěšné cesty k vlastní firmě, ale nabídnout i příležitost k diskusi z reálného podnikatelského prostředí. Přednášející pan Jan Mičánek z firmy LESS a. s. a pan Pavel Komárek z firmy Inspirita TČM s. r. o. měli jasný cíl – inspirovat nadějné a talentované studenty, kteří nechtějí jen snít o své firmě, ale budou chtít svůj sen přeměnit v realitu.

Osobní povaha vyprávění sledovala mezigenerační sdílení osobních postojů, hodnot a principů, na nichž stojí poctivě vybudovaný úspěch. Žáci si uvědomili, že úspěch je vždy spojen s tvrdou prací a houževnatostí. Přednášející zdůrazňovali, že neexistuje problém, jen příležitost, kterou by měli aktivně hledat a tak najít novou cestu, že by měli věřit hlasu uvnitř sebe a nelámat si hlavu s tím, když kolem sebe budou slyšet, že to nepůjde.

Seminář podpořil přípravu studentů nejen v oblasti ekonomie a profesní přípravy, ale konkrétními náměty přispěl i k jejich motivaci, aby se sami stali takovými osobnostmi a pevně stáli na vlastních nohou.

Foto: Jiří Zvolánek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace