Za poznáním do Brna - centra Jihomoravského kraje

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
30.04.2015 10:36
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Dne 31. 3. 2015 jsme se se třídou III. SV vydali za poznáním jihomoravské metropole. Město nás přivítalo uplakaným nebem, ale během dne se počasí zlepšilo. Velkým překvapením pro nás byla kapucínská hrobka, jejíž prohlídkou jsme výlet zahájili. Prohlédli jsme si celou expozici. Především nás zaujalo memento: „To, co jste teď vy, byli jsme i my, to, co jsme teď my, budete i vy.“ Tělesné pozůstatky mnichů byly díky důmyslnému větracímu systému vysušeny a dochovaly se dodnes.

Pokračovali jsme prohlídkou Staré radnice. Brněnské kolo i symbol města „draka“ jsme objevili právě v jejím průchodu. Zpovzdálí na nás hleděly věže Petrova – nejznámější brněnské katedrály. Historickou prohlídku města jsme završili návštěvou Špilberka. Tam už na nás čekala výstava Jana a Káji Saudkových. Vystavené obrazy i fotografie nás nadchly. Hýřily nápady i vtipem. Bavila nás nejen nadsázka, se kterou oba bratři tvoří, ale také jejich nesporné nadání.

Celý den se nám báječně vydařil a všichni jsme byli s exkurzí spokojeni.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace