Žáci II. E v Poslanecké sněmovně

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
04.05.2015 19:49
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Ve čtvrtek 23. dubna 2015 vyrazili žáci II. E do Prahy navštívit prostory Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Měli jsme štěstí a Praha nás přivítala krásným slunečním počasím. Vydali jsme se procházkou kolem Jeruzalémské synagogy na náměstí Republiky, odtud Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí a dále Karlovou ulicí přes Karlův most na Malostranské náměstí, kde se v budovách Thunovského paláce, paláce Smiřických a Šternberského paláce nachází sídlo Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Po důkladné bezpečnostní prohlídce nás již paní průvodkyně mohla provést těmito prostorami. V kuloáru před jednacím sálem jsme si prostudovali informační tabule o vývoji parlemantarismu v naší zemi, složení jednotlivých vlád a zasedací pořádek současné poslanecké sněmovny. Dále jsme si prohlédli Sál státních aktů a barokní schodiště vedoucí do pracovny předsedy poslanecké sněmovny, které je vyzdobeno fotografiemi všech bývalých předsedů a předsedkyně poslanecké sněmovny a portrétem našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Bohužel jsme nemohli vstoupit do jednacího sálu, který jsme si prohlédli jen z galerie hostů. Paní průvodkyně nám popsala práci poslanců a proces schvalování zákonů. Ale přece jen jsme měli trochu štěstí, potkali jsme dva poslance – Miroslava Kalouska a Vítězslava Jandáka, což byl pro studenty ten největší zážitek.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace