Rozvíjíme mezinárodní spolupráci

Stáž francouzských studentů v Uměleckoprůmyslové akademii

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
06.05.2015 14:41
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Na konci dubna 2015 proběhla na naší škole výměnná stáž francouzských studentů z vysoké umělecké školy ESAD Reims.

Francouzští studenti si připravili návrhy své umělecké tvorby již ve Francii a někteří je s našimi učiteli a především s akad. soch. Sylvii Choisnel konzultovali ještě před příjezdem.

Většina studentů využila možnosti foukání nebo lití skla do sklářského písku na školní huti za pomoci mistra Jirky Kubíčka i studentů. Práce na huti začala hned v pondělí 20.4., kde se všichni snažili ze sebe vydat maximum pro vznik uměleckého díla. Foukání skla probíhalo až do středy a poté studenti upravovali své práce na brusírně skla.

Dvě studentky se rozhodly pro práci s keramikou pod vedením akad. soch Petry Šťastné. Děvčata pracovala pilně a maximálně se snažila využít možnosti, které keramická dílna nabízí. Další dva studenti si přáli vytvořit obrazy ze skleněné mozaiky pod vedením Miloše Jírovce.

Celý týden zde vládla velmi kreativní nálada a vysoké pracovní nasazení. Francouzští studenti vývoj své práce během týdne konzultovali jak se svými profesory z ESAD Alexandrem Ovize a Giuseppem Gabellone, tak i s našimi výtvarníky.

Během tvorby také proběhla prezentace francouzských studentů, jejich dosavadní práce a směru, kterým se ubírají. Naši studenti tak měli možnost seznámit se s jiným přístupem a náhledem na život a výtvarno.

Výsledky byly opravdu překvapivé, francouzští studenti se učili pracovat se sklem a brusičskými stroji. Odměnou za perný týden nám byla jejich spokojenost a radost ze vzniklých děl.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace