Zlatnický ateliér v Praze

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
27.05.2015 18:30
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Dne 29. 4. 2015 se zlatnický ateliér vydal do Prahy navštívit některé výstavy související s daným oborem. První zastávka byla na Pražském hradě na výstavě šperků z období Velkomoravské říše. Expozice nás nadchla a vyvolala dlouhou diskusi o využívání zdobících technik ve zlatnictví od počátku jeho existence.

Procházkou jsme sešli z hradeb do centra. Po cestě jsme navštívili galerii Debut – prodejní galerii se současným českým designem, tedy i šperky. Bylo zajímavé vidět využívání různých netradičních materiálů v tvorbě šperků a porovnat výrobky zde nabízené s exponáty předchozí výstavy.

Počasí nám přálo, a tak jsme procházkou došli až na vlakové nádraží. Zvolená trasa nám umožnila obdivovat mnohé významné stavby v nejrůznějších stavebních stylech starých i moderních. Unavené celodenním chozením, ale spokojené se studentky vrátily do Světlé n. Sáz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace