Expedice Žďárské vrchy 2015

Agenda:
 
DofE
Publikováno:
 
28.05.2015 15:54
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V termínu 12. – 14. 5. 2015 uskutečnila skupina žáků naší školy dobrodružnou expedici s cílem přejít pěšky oblast Žďárských vrchů. Akce proběhla v rámci plnění aktivit programu DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) a cílem bylo absolvovat bronzový a stříbrný expediční stupeň.

Trasa naplánovaná účastníky vedla první den z Nového Města na Moravě přes obec Studnice a Paseckou skálu až k Medlovskému rybníku, kde se výprava utábořila. Večer zpestřený poznáváním okolí a společným posezením u ohně byl pro všechny vskutku příjemný. Noční bouřka s deštěm prověřila odolnost stanů i jednotlivých účastníků.

Probuzení do krásného rána znamenalo sbalení tábořiště a nástup na další úsek trasy přes Tři Studně, Brožovu skalku, pramennou oblast řeky Svratky, Cikháj a Škrdlovice až k Velkému Dářku. Cesta byla zpestřena společnou přípravou oběda na trase a také vojenským cvičením Lion Effort 2015, které nám probíhalo přímo nad hlavami. Druhou noc jsme využili kempu přímo na břehu tohoto největšího rybníku na Vysočině.

Také poslední den výpravy nás brzy nad ránem skropil déšť a tak nezbylo, než balit lehce zavlhlé stany a po společné snídani se vydat na poslední úsek trasy do Žďáru nad Sázavou. Pochod byl již doprovázen slunečným počasím a také svěžím chladným větrem. Práci a chování účastníků v průběhu expedice sledovali a hodnotili expediční školitel a hodnotitel expedic. Lze konstatovat, že všichni podmínky kladené na absolvování bronzového a stříbrného expedičního stupně s menším či větším vypětím sil splnili a dokázali v sobě najít i skryté rezervy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace