PRAHA ZELENÁ HISTORICKÁ

Zahradní architekti v hlavním městě

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
01.06.2015 22:02
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Ve středu 20. 5. 2015 jsme se vypravili s oborem zahradní architekt na exkurzi do Prahy. Bohužel počasí nám moc nepřálo – přeháňky se pro nás pomalu stávají tradicí. Plánem bylo projít některé historické zahrady našeho hlavního města. Na Malou Stranu jsme se přemístili metrem, vyšlápli jsme po Starých zámeckých schodech na Pražský hrad – a protože jsme měli chvilku času navíc, prošli jsme si hradní areál a zahradu Na valech.

Palácové zahrady pod hradem jsme měli sami pro sebe a zdarma, jelikož ten den byly pro deštivé počasí uzavřeny. Naštěstí správa z památkového ústavu byla natolik vstřícná, že nám umožnila si je prohlédnout.

Z areálu Pražského hradu jsme prošli přes Prašný most do Královské zahrady, obdivovali jsme oranžérii Evy Jiřičné a letohrádek Belveder a pak kolem Písecké brány jsme Dejvicemi prokličkovali k restauraci Na Slamníku, kde jsme poobědvali.

Po obědě jsme si prošli Královskou oboru (Stromovku), prohlédli jsme si nové výsadby i letničkové záhony, obnovu břehových trvalkových výsadeb, materiály cest i mobiliář. Ze Stromovky jsme proběhli přes Císařský ostrov po lávce pro pěší do zahrady francouzského typu u zámku Trója a pokračovali do Botanické zahrady, kde jsme pečlivě prošli všechny staré i nové expozice. Zbylo nám trochu času, a tak jsme se stihli pokochat a ohřát ve Fata Morganě.

Přestože nepršelo silně, déšť nás provázel až na Hlavním nádraží. Také však minimalizoval množství turistů i lidí v exteriéru, tak jsme z Prahy odjížděli s dojmem, že je zelená a vcelku vylidněná.

Na podzim máme v plánu prohlídku nové zahradně architektonické realizace v Praze – tedy poznání Prahy zelená současné.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace