Navštívili jsme Salimu

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
22.02.2016 22:17
Poslední úprava:
 
před 8 lety

18. 2. 2016 žáci obou ročníků nástavbového studia z oboru Podnikání navštívili mezinárodní potravinářský veletrh Salima v Brně. Tento zajímavý veletrh se koná vždy jedenkrát za 2 roky, proto ho naši žáci, vzhledem k jejich dvouletému studiu, chtěli letos absolvovat. Většina žáků tohoto studia je vyučena v potravinářském oboru (kuchaři, číšníci, cukráři), proto byl tak velký zájem z jejich strany. A bylo se opravdu na co dívat. Firmy se předváděly v tom nejlepším světle, příjemné byly i ochutnávky jejich výrobků. Na své si přišli hlavně zastánci zdravé výživy, neboť hlavní téma akce byly zdravé a kvalitní potraviny. Veletrh byl i prodejní, tak si někteří žáci „něco zdravého“ odvezli i domů.

Myslím si, že i pro laiky byly představované technologie potravinářské výroby velice zajímavé, chlapce zaujal i pavilon na výrobu obalové techniky.

Na brněnském výstavišti se představilo 800 vystavitelů ze čtyřiceti zemí. Letošní novinkou byl i festival minipivovarů, ale toho jsme se nezúčastnili.

Foto: Michal Hošek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace