Za kulturou a poznáním do hlavního města

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
14.06.2017 15:47
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Dne 8.6.2017 se zúčastnily tři třídy naší školy (I. E, III. G a II. V) exkurze do Prahy. Slíbený program rozhodně neuvedl nikoho v pochybnost, že by se snad mohl, byť jen na chvíli, nudit. Ze Světlé nad Sázavou jsem vyráželi v brzkých ranních hodinách, jelikož už o desáté dopolední jsme měli usednout do Divadla pod Palmovkou a zhlédnout představení Othello. Tato divadelní inscenace nalákala naše žáky především tím, že tragédie Othello je jednou z knih, kterou mohou uplatnit u maturitní zkoušky. Dalším nemalým lákadlem byl výkon Jana Teplého (v inscenaci ztvárňuje Jaga), který za svůj počin získal v roce 2014 cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon. Celkově má inscenace převážně kladné ohlasy, překlad Martina Hilského je též zárukou kvality, a proto jsme ve čtvrtečních dopoledních hodinách zasedli do hlediště a užívali si výkonů Ondřeje Veselého (Othello), Angeliky Sbouli (Desdemona) či již zmiňovaného Jana Teplého. Během tří hodin jsme prožili celý Othellův příběh, žasli nad tím, jak dokáží s lidskou myslí „cloumat“ emoce a jak i sebemenší lež může zasít pověstné semínko pochybnosti.

Po zhlédnutí představení jsme se vypravili na výstavu Body The Exhibition na Výstaviště Praha Holešovice. Jelikož téma lidského těla úzce souvisí s obory, které studují naši žáci, byla pro ně návštěva pavilonů D a E velice lákavá. Hned u vchodu se nás ujala sympatická studentka medicíny, která nás provázela celou výstavou. Žáci mohli nahlédnout „pod pokličku“ fungování lidského těla, viděli na vlastní oči, jak naše tělo funguje. Na závěr nám slečna průvodkyně ukázala základy první pomoci u dospělého jedince a také u dítěte. Třída III. G, která již uvedenou výstavu navštívila, zvolila kratší náhradní program – tím byla prohlídka přírodovědecké expozice Archa Noemova v Nové budově Národního muzea.

Celý program se nám velmi líbil a doufáme, že se v příštím školním roce opět zúčastníme nějakého dalšího divadelního představení či zajímavé výstavy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace