Do Prahy za ilustracemi Zdeňka Buriana

aneb vstoupili jsme do jiných světů...

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
02.05.2019 15:09
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Dne 11. 4. jsme vyrazili se studenty prvních ročníků výtvarných oborů do Prahy.

Navštívili jsme nejprve výstavu významného ilustrátora Zdeňka Buriana, která čítá přes 200 originálů ze soukromých sbírek. Studenti tak prostřednictvím jeho převážně kvašů mohli vstoupit do jiných světů. Burian ve svých dílech zhmotnil naše fantazie, exotické sny, dobrodružné touhy a především úchvatný svět pravěku. Své obrazové paleontologické rekonstrukce, za jejichž vědeckou správnost ručili odborníci, vytvořil jak pro laickou, tak pro odbornou scénu a nás dodns uchvacuje jeho ztvárnění prehistorických živočichů a krajin.

Dále výstava představuje jednotlivé celky ilustrací k legendárním příběhům Jacka Londona, Rudyarda Kiplinga, Karla Maye, Julese Verna a dalších autorů dobrodružné literatury. Neuvěřitelné jsou geografické cykly Země a lidé z míst, která Burian nikdy nenavštívil.

Výstava probíhá v prostorách Obecního domu, takže studenti mohli obdivovat také dokonalé řemeslné zpracování interiérů.

Další zastávkou bylo Národní muzeum, které je krásně zrekonstruované, expozice jsou však zatím provizorní. Putování Prahou jsme zakončili prohlídkou Čelakovského sadů okolo Národního muzea, kde právě kvetlo tisíce tulipánů.

Foto A. Jírovec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace