V prosinci za faraony

aneb jak se žilo na Nilu

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
14.01.2020 08:47
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Výstava „Tutanchamon RealExperience“ v Národním muzeu byla svou atmosférou vlastně opakem mrazivého rána, do kterého studenti druhých a třetích ročníků oboru Bytový architekt dne 11. prosince 2019 vstávali. Národní muzeum bylo otevřené v říjnu 2018 po rekonstrukci probíhající od roku 2011. Po dobu sedmi let se tak do muzea dostali jen restaurátoři a odborný personál. I to byl jeden z důvodů, proč jsme NM vybrali za cíl naší cesty.

První část výstavy obsahuje skutečné Tutanchamonovy artefakty, které nejsou normálně veřejnosti přístupné. Pocházejí ze sbírek Národního muzea a Náprstkova muzea nebo Muzea Augusta Kestnera v Hannoveru. Druhá část je zpracovaná multimediálně a návštěvník expozice se tak může projít se samotným faraonem na jeho cestě k posmrtnému životu.

Po výstavě „Tutanchamon RealExperience“ nás následně čekala celá budova Národního muzea, kam jsme měli též zakoupenou vstupenku. Studenti tak mohli projít expozice zaměřené na Sametovou revoluci, prohlédnout si expozici „Rytíři nebes“ věnovanou českým letcům za druhé světové války a obdivovat mnoho dalších zrekonstruovaných částí interiéru muzea. Prohlídka budovy nám zabrala bezmála celý den. Ovšem aspoň pro mě byla největším zážitkem samotná budova Národního muzea, která po rekonstrukci neuvěřitelně zkrásněla, a samozřejmě velryba – vlastně jen její vystavená kostra, ikonický prvek mých dětských let. I studenti se vraceli z Prahy spokojeni.

Foto M. Franče

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace