Předávání závěrečných vysvědčení pokračujícím ročníkům

- ve znamení léta a pohody

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
30.06.2020 13:20
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Druhé pololetí letošního školního roku bylo opravdu zvláštní, a to hlavně pro svou distanční výuku v koronarovirové krizi. Někdo ji snášel dobře a vyhovovala mu, pro někoho to byly těžké chvíle a raději by seděl ve školní lavici nebo za učitelskou katedrou. V každém případě jsme v této době všichni získali řadu zkušeností, postřehů a poučení. Doufejme, že se v budoucnu již něčemu takovému vyhneme a náš život, tedy i škola, se vrátí do svých starých kolejí. A i kdyby, tak již víme, co máme dělat a zdraví nás všech je přece přednější.

Distanční výuku a celé 2. pololetí školního roku 2019–20 máme za sebou. Nadešel den konečné rekapitulace, tedy předání závěrečného vysvědčení. Nakonec výuka probíhala takovým způsobem, že byla možná klasifikace klasickým známkováním. Všichni, kdo v distanční výuce zodpovědně pracovali, nakonec byli úspěšní a v 2. pololetí prospěli. S hrstkou těch ostatních se učitelé shledají u opravných nebo doplňovacích zkoušek v posledním srpnovém týdnu.

V duchu rčení „Konec dobrý, všechno dobré.“ se většina sešla poslední školní den 30. června 2020 ráno venku v areálu školy. Po deštivých dnech nám na předání vysvědčení konečně vysvitlo slunce a byl velmi hezký den. Někteří studenti se po několika měsících konečně viděli osobně a mohli si popovídat, sdělit různé třeba i tajné informace a hlavně měli možnost se na vlastní oči vidět a ujistit se, že jsme všichni živí a zdraví.

Atmosféra byla velmi srdečná, uvolněná a předprázdninově sladká. Někteří studenti se především z důvodu vzdáleného bydliště pro vysvědčení nedostavili a musí jim i rodičům postačit pouze informace o známkování z e-žákovských knížek v Bakalářích. Samotný tiskopis si pak vyzvednou u svých třídních učitelů na začátku nového školního roku.

Nyní jsou před námi hlavní prázdniny, pro studenty čas oddechu, sportu, her, letních táborů, nových lásek a dobrodružství, ale i brigád a prázdninových škol. Pro učitele je tu čas zasloužené dovolené. Letošní rok byl i pro ně plný nového poznání. Distanční výuka nás všechny jistě mnohému naučila. Je třeba i těžší chvíle vnímat jako možnost k růstu a obohacení, i když to celé mohlo být pro mnohé dost nepříjemné. Nikdy nevíme, co nás v budoucnu čeká, a proto si užijme prázdnin a dovolených dosytnosti a těšme se, až se od září zase budeme společně učit a tvořit. Přesvědčte se, jaký byl náš poslední den školního roku krásný a usměvavý.

Foto A. Ratajová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace