Jak se žije seniorům

Naši studenti v Domově pro seniory v Havlíčkově Brodě

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
13.09.2021 08:19
Poslední úprava:
 
před 3 lety

V pátek 3. 9. 2021 jsme s ošetřovateli z druhého ročníku navštívili v rámci odborného výcviku Domov pro seniory Husova v Havlíčkově Brodě. Žáci zde budou mít v letošním školním roce praktické vyučování. Velice nás těší, že nám paní ředitelka Ing. Hana Hlaváčková vyšla vstříc a odborný výcvik žáků právě v tomto novém a zrekonstruovaném domově umožnila.

Návštěvu jsme začali prohlídkou pracoviště. Všichni na nás byli velice milí, prostředí působilo velmi dobrým dojmem, pro klienty jsme byli snad příjemným zpestřením. Moderní pokoje, sociální zařízení, společenské místnosti, terasy, vše přizpůsobené na míru klientům, navíc laděné v pěkném jednotném stylu. Nejvíce nás uchvátila terapeuticko-relaxační místnost (Snoezelen) se zvukovými, světelnými a dalšími efekty na podporu smyslového vnímání.

Dále byli žáci seznámeni s charakteristikou, cíli a posláním domova i s etickým kodexem pracovníků domova. Následovalo proškolení o BOZP a rozdělení žáků do jednotlivých pater a domácností.

Moc bych si přála, aby tato spolupráce byla přínosná jak pro naše žáky, tak pro klienty i zaměstnance DpS Husova.

Foto O. Blažková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace