Meet & greet

Setkání sklářských výtvarníků s publikem za účasti našich pedagogů

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
22.11.2021 14:33
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Ve čtvrtek 18. 11. 2021 se v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou uskutečnilo setkání, které pořadatelé nazvali Meet & greet, což česky znamená „Potkat a pozdravit“. Setkání se uskutečnilo v rámci probíhající výstavy Duše skla, které se zúčastňují také dva pedagogové z naší školy Martina Janáková a Milan Krajíček. Tato výstava poputuje příští rok do Paříže a bude otevřená při příležitosti předávání předsednictví EU do rukou České republiky. Na akci Meet & greet byli pozváni všichni vystavující výtvarníci a veřejnost. Kromě našich učitelů se dostavili výtvarníci Jan Frydrych, Tomáš Hlavička a Václav Řezáč.

Kurátor výstavy Petr Nový zorganizoval toto setkání tak, aby se přítomné obecenstvo i novináři mohli přímo od vystavujících sklářů dozvědět, jak se dostali k práci se sklem a jakým způsobem pracují. Návštěvníci také mohli výtvarníkům klást otázky a dozvědět se spoustu jinak těžko dostupných informací a zajímavostí. Oba naši pedagogové tak výborně reprezentovali světelskou Akademii.

Foto F. Janák

Přiložené soubory

Pozvánka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace