Loučení s americkou asistentkou Saemyi Jeong

Lektorka angličtiny končí svou misi

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
18.06.2022 06:42
Poslední úprava:
 
před rokem

Jistě si vzpomenete na předchozí články o naší americké asistentce do výuky anglického jazyka Saemyi Jeong, která v uplynulém školním roce posílila náš pedagogický tým a stala se pevnou součástí naší světelské Akademie.

Vše začalo přihlášením naší školy do programu Fulbrightovy komise. Ačkoliv jsme to nečekali, byli jsme vybráni hned v prvním kole náročného výběrového řízení a mohli jsme se těšit na příjezd rodilého mluvčího z USA. Po úvodním nadšení a prvních online rozhovorech nám vše překazil koronavirus. Z důvodu celosvětové pandemie byl nakonec celý projekt o rok odložen a nám nezbylo nic jiného, než si na naši asistentku počkat o rok déle.

Saemyi k nám přiletěla na konci loňského léta z dalekého San Francisca a stejně jako kalifornské slunce rozzářila svým úsměvem a pozitivní náladou doslova celou naši školu.

Začátky nebyly jednoduché a často jsme museli hledat společnou cestu pro nové možnosti výuky. Ukázalo se, že komunikace je základem všech dobrých vtahů, postupně jsme vyřešili úvodní nesrovnalosti a nastavili fungující systém spolupráce. Saemyi vnesla do hodin anglického jazyka velkou míru empatie, ráda se zaměřovala na pocity žáků a zařazovala do výuky i netradiční aktivity.

Díky programu Fulbrightovy komise jsme měli možnost navštívit i další střední školy s americkými asistenty a zařadit do výuky projektové aktivity v anglickém jazyce.

Věřím, že Saemyi svou přítomností obohatila nejen výuku anglického jazyka na naší škole, ale i životy našich studentů a pedagogů.

Rád bych touto cestou poděkoval učitelům anglického jazyka, kteří se podíleli na výuce i volnočasových aktivitách naší americké asistentky, a Fulbrightově komisi, která nám umožnila účast v tomto netradičním projektu.
V neposlední řadě bych také rád poděkoval Saemi Jeong a popřál jí touto cestou mnoho úspěchů v její budoucí pedagogické kariéře i osobním životě.

Thank you Saemyi!

Foto – archiv školy


Mgr. Jakub Kořínek

Zástupce ředitele školy pro teoretické vyučování

Školní metodik prevence

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace